کیسه زباله

چرا تفکیک زباله با کیسه زباله مهم است؟

چرا تفکیک زباله با کیسه زباله مهم است

رعایت برخی از استانداردها و عوامل مهم در کشورهای موفق و توسعه یافته، آنها را به کشورهای برتر جهان مبدل نموده است. فرهنگ تفکیک زباله یکی از چالش‌های بسیار مهم در کشورهای توسعه یافته می باشد. با تفکیک زباله، صنعت بازیافت نیز با رشد چشمگیر مواجه بوده و از این رو با مصرف انرژی کمتر و صحت و سلامت بیشتر طبیعت مواجه خواهیم بود.

در نظر گرفتن کیسه زباله ی مناسب برای زباله‌های تر و خشک این امکان را برای صنعت بازیافت فراهم می نماید که به راحتی کالاهای بازیافتی را شناسایی نموده و در جهت صحیح و بازیافتی از آنها استفاده نمایند. لذا نه تنها با کاهش میزان تولید زباله در سطح کشور مواجه خواهیم بود بلکه از بسیاری کالاهای بازیافتی، می توان بهترین بهره برداری را نمود.

اهمیت استفاده از کیسه زباله در بازیافت زباله ها

با در نظر گرفتن اهمیت تفکیک زباله از مبدا، انجام کارهای خاص برای این تفکیک بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در ادامه به بررسی مراحل مهم تفکیک زباله و اهمیت استفاده از کیسه زباله مخصوص برای این تفکیک، خواهیم پرداخت:
استفاده از کیسه زباله در بازیافت

فرهنگ سازی

یکی از مهمترین عوامل که نقش بسزایی در اجرای برخی از فعالیتها داشته است، فرهنگ سازی در جامعه خواهد بود. استفاده از برخی دانش و آگاهی در زمینه ی تفکیک زباله، مانند ارائه ی اطلاعات مفید و برنامه های هوشمند در زمینه ی تخریب محیط زیست توسط زباله های پلاستیکی و رشد جامعه ی اقتصادی با تفکیک زباله و ایجاد کالاهای مناسب در فرآیند بازیافت کالاهای ایده آل برای بازیافت، و … برای افراد جامعه بسیار مناسب و حائز اهمیت خواهد بود.

در نظر گرفتن کیسه زباله مناسب جهت استفاده برای زباله های تر و همچنین در نظر گرفتن کیسه ای دیگر برای زباله‌های خشک و نحوه ی جداسازی این زباله ها نوعی فرهنگ سازی به شمار می رود. این فرهنگ سازی می تواند از سنین بسیار کم در کودکان آغاز شده و برای یادگیری آنها از پیش دبستانی و مدارس اقدامات موثری را انجام داد.

ایجاد بستر مناسب

از دیگر عوامل مهم برای تفکیک زباله با کیسه زباله و همچنین انجام اقدامات مناسب برای بازیافت برخی از کالاهای بازیافتی ایجاد بستر مناسب برای تفکیک زباله ها می باشد. این بستر مناسب وابسته به استفاده ی ایده آل از کیسه های زباله ی مناسب و همچنین استفاده از سطل زباله های مخصوص زباله های تر و خشک خواهد بود. اگر از مبدا بستر مناسبی را برای این زباله ها در نظر بگیریم، تفکیک و بازیافت آنها برای کاربران بسیار ساده و مناسب خواهد بود. به این نحو که در ابتدا یک کیسه زباله مخصوص کالاهای بازیافتی از جمله :

  • شیشه
  • فلز
  • پلاستیک
  • کاغذ
  • پارچه
  • فویل آلومینیومی
  • تترا پک
  • و …

در نظر بگیرید و کالاهایی که از این متریالها برای تولید آنها استفاده شده است، در این کیسه بیاندازید. برای زباله هایی که تر هستند می توانید از کیسه ی دیگری استفاده نمایید. کیسه ی مربوط به زباله های تر را به صورت جداگانه از کیسه ی زباله‌های خشک قرار دهید. در زمان انتقال این کیسه ها به بیرون از منزل، از سطل‌های زباله ی مخصوص آنها استفاده نمایید. در صورتی که شاهد این سطل های جداگانه در محیط نبودید می توانید بر روی آنها کاغذی با مضمون زباله های خشک قرار دهید تا به راحتی قابل شناسایی و جدا شدن باشند.

در این صورت شما گامی هدفمند و موثر در جهت ارتقای سطح بازیافت کشور برداشته اید. کیسه زباله نقش موثری را در این تفکیک زباله ایفا خواهد نمود. با استفاده از این کیسه ها افراد می توانند به راحتی زباله های خود را با ابعاد متنوع تفکیک نموده و از مقاومت آنها اطمینان حاصل نمایند.

الگوریتم های منحصر بفرد در کشورهای مختلف

در کشورهای پیشرفته‌ای نظیر آلمان ، دانمارک و سوئیس از الگوریتم های خاصی برای بازیافت زباله استفاده می نمایند. از این رو در این کشورها می توان شاهد پیشرفت شگفت انگیزی در زمینه ی اقتصاد و صنعت بازیافت بود. با تعبیه قوانین و مقررات ویژه مانند پرداخت جریمه در صورت ریختن آشغال در خیابان ها، یا پرداخت جریمه در صورت افزایش تولید زباله و … شاهد توسعه ی اقتصادی در این کشورها خواهیم بود. برای دستیابی به این دسته از پیشرفت های اقتصادی و همچنین افزایش میزان تولید بازیافتی، بازیافت زباله ها از مبدا توسط کیسه زباله مخصوص زباله های تر و همچنین کیسه های مخصوص زباله های خشک، راهی ایده‌آل و مناسب خواهد بود.

کیفیت کیسه زباله

زباله های تولیدی دارای انواع بسیار زیادی هستند که هر کدام با توجه به نوع آنها دسته بندی و سپس به مرحله ی بازیافت انتقال داده خواهند شد. به دلیل سختی و همچنین فشار جسمی بسیار زیادی که این تفکیک برای افراد در مرحله ی جداسازی در بر دارد، اقدام به انجام آن بسیار زمانبر و بدون بهره خواهد بود. اما تفکیک این زباله ها در مبدا نقش بسزایی در بازیافت آنها خواهد داشت. زباله‌های بیمارستانی، زباله های الکترونیکی، زباله های صنعتی و … از جمله زباله هایی هستند که تفکیک آنها بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

خرید کیسه زباله با کیفیت و مرغوب

توجه به کیفیت کیسه زباله بسیار مهم و ضروری می باشد. این محصولات موارد استفاده ی گسترده ای را در بر خواهند داشت. همچنین از این محصول برای تفکیک زباله ها استفاده خواهند نمود. لذا باید در خرید این محصولات توجه ویژه ای نمود. مرغوبیت این محصولات از سهولت در پارگی و همچنین نشت آلودگی ها جلوگیری به عمل می آورد. همچنین استفاده از این محصولات با کیفیت و مرغوب، از حمله ی بسیاری از حیوانات مانند سگ ها و گربه های خیابانی جلوگیری به عمل آورده و در نتیجه می توان شاهد خیابانهای زیبا و تمیز بود.

توجه به برند معتبر تولید کننده و قیمت مناسب آن، در خرید این محصولات نقش موثری را ایفا خواهند نمود. این نوع از کیسه ها برای تفکیک زباله، انتخاب شایسته و مناسبی خواهند بود. شما می توانید زباله‌های تر را به صورت روزانه به بیرون از منزل انتقال داده و برای انتقال زباله های خشک به صورت چند روز یکبار اقدام نمایید. با این روش علاوه بر تفکیک زباله، در مصرف این نوع از کیسه ها نیز صرفه جویی نموده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *