دستکش یکبار مصرف

مقاومت دستکش یکبار مصرف

مقاومت دستکش یکبار مصرف

بررسی مقاومت در دستکش های یکبار مصرف یکی از مهمترین عوامل در انتخاب آنها به شمار می رود. تولید این نوع از دستکش ها با توجه به نیاز بازار در انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آنها دارای مقاومت متفاوتی هستند. از این جهت آنها را در دسته بندی های جداگانه ای قرار داده اند که انتخاب آنها برای افراد بسیار ساده تر و مناسب تر صورت پذیرد. برخی از این نوع دستکش ها مقاومت بسیار بالایی دارند. برخی نیز از مقاومت پایین تری برخوردار هستند. از این رو اغلب انتخاب و خرید این محصولات با تکیه بر مقاومت آنها صورت می پذیرد.

دسته بندی مقاومت در دستکش یکبار مصرف

در برخی از فعالیت ها و مشاغل، محافظت از دستها نقش بسزایی در سلامتی افراد خواهد داشت. دستها میتوانند به عنوان یک عامل مهم در انتقال بسیاری از میکروبها و بیماریها، شناخته شوند. برای تامین سلامتی بدن و دستها، مراقبت از آنها حائز اهمیت میباشد. مراقبت به روشهای مختلفی امکان پذیر خواهد بود. در برخی از مواقع این مراقبت به صورت شست و شوی مداوم و در برخی از مواقع نیز با استفاده از پوشش مناسب، امکان پذیر خواهد بود. استفاده از دستکش های یکبار مصرف برای هر شغل و فعالیت به نحوی متفاوت طراحی و برنامه ریزی گشته است. از این برنامه ریزی و انواع این دستکش ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دستکش لاتکس
 • دستکش نیتریل
 • دستکش وینیل
 • دستکش یکبار مصرف پلاستیکی (فریزری)

بررسی خصوصیات و مقاومت در دستکش نیتریل

یکی از انواع بسیار مقاوم در نمونه های دستکش های یکبار مصرف ،دستکش های نیتریل می باشند. این نوع از دستکش ها اغلب با توجه به مقاومت آنها برای کادر بهداشتی و درمانی پیشنهاد و مورد استفاده قرار خواهند گرفت. جنس PVC این محصولات، آنها را به یک کالا بی نظیر و مقاوم در برابر بسیاری از عوامل مبدل نموده است. لازم به ذکر است که این نوع از دستکش ها از انواع دستکش های غیر لاتکس شمرده خواهند شد. از خصوصیات این محصول می توان به مواردی از جمله

 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • مقاومت بسیار بالا در برابر ویروسها و باکتریها
 • ماندگاری بلند مدت
 • مقاومت در برابر برخی از پارگیها
 • و غیره …

اشاره نمود.

این دستکش ها حساسیت پوست افراد را تا کمترین میزان کاهش داده است. همچنین انعطاف پذیری در این نمونه از دستکش ها بسیار قابل توجه خواهد بود. این محصولات از نرمی، راحتی و چسبندگی ایده آلی برخوردار هستند. از این جهت گزینه ی مناسبی برای بیشتر فعالیت ها از کادر درمانی تا نظافت خواهد بود.

بررسی خصوصیات و مقاومت در دستکش وینیل

خصوصیات دستکش وینیل

بررسی خصوصیات و مقاومت در دستکش وینیل

بسیاری از فعالیت هایی که در حوزه ی درمانی از جمله پزشکی و دندانپزشکی صورت می پذیرد، حساسیت بسیار بالایی را در بر خواهد داشت همچنین در کنار حساسیت بسیار بالا، با بسیاری از بیماریها همراه خواهد بود. لذا رعایت بهداشت و همچنین سهولت حرکت دستها، بسیار مهم و ضروری خواهد بود. از این رو انتخاب دستکش های مقاوم بسیار قابل توجه می باشد. دستکش های وینیل تولید شده از متریال پلاستیکی مرغوب میباشد که از مقاومت بالایی برخوردار است. از خصوصیات دستکش های وینیل می توان به مواردی از جمله

 • مقاومت در برابر الکل
 • قیمت مقرون به صرفه
 • مقاومت بالا در برابر مواد قلیایی
 • مقاومت در برابر بسیاری از ویروسها و باکتری ها
 • و غیره …

اشاره نمود.

این محصولات از بروز حساسیت تا میزان چشمگیری جلوگیری خواهند نمود. از موارد استفاده از این دستکش ها می توان به کادر درمانی، جراحی، دندانپزشکی و فعالیت هایی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، اشاره نمود.

بررسی خصوصیات و مقاومت در دستکش لاتکس

خصوصیات دستکش لاتکس

بررسی خصوصیات و مقاومت در دستکش لاتکس

یکی دیگر از انواع دستکش های یکبار مصرف، دستکش لاتکس است. این دستکش از جمله اولین دستکش هایی میباشد که توسط کاربران تهیه و تولید شده و سپس مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ایده های ناب خلاقانه ی افراد، شاهد انواع متفاوتی از این دستکش ها در بازار خواهیم بود. این نوع از دستکش ها همواره از بازار پر رونقی برخوردار هستند. موارد استفاده ی گسترده از این محصولات، آنها را به یک کالای کاربردی و پرطرفدار مبدل نموده است.

 • انعطاف پذیری در هنگام کار
 • سهولت استفاده از دستکش
 • مقاومت در برابر برخی از باکتری ها و ویروس ها

از جمله مزایای استفاده از این محصول می باشد.

این دسته از محصولات نیز ماندگاری مناسبی را در بر خواهند داشت. اما در مقابل دستکش های وینیل و نیتریل از مقاومت و مزایای کمتری برخوردار خواهد بود.

بررسی خصوصیات و مقاومت دستکش یکبار مصرف پلاستیکی

دستکش یکبار مصرف

خصوصیات دستکش یکبار مصرف پلاستیکی

از دیگر انواع دستکش های یکبار مصرف می توان به دستکش های پلاستیکی اشاره نمود. همانطور که از نام این دستکش ها بر می آید، آنها از پلاستیک تهیه و تولید شده اند. این نوع از دستکش ها نسبت به موارد ذکر شده نظیر لاتکس و وینیل از مقاومت کمتری برخوردار خواهند بود. همچنین ماندگاری آنها در برابر نمونه های ذکر شده  کمتر و همچنین آسیب پذیر تر بوده اند. اما یکی از عوامل قابل توجه در این محصولات، توجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه ی آنها در کنار موارد استفاده ی گسترده از آنها خواهد بود. این دستکش ها قابل استفاده در بسیاری از موارد و مشاغل می باشند. از جمله موارد استفاده از این محصولات می توان به بسته بندی، کادر نظافت، آشپزی، آرایشگری، کادر درمانی و … اشاره نمود. این نوع از محصولات از عمر نسبتا پایینی برخوردار هستند. اما قیمت مناسب، این محصولات را به یک محصول پرطرفدار مبدل نموده است.

خرید با توجه به کیفیت دستکش های یکبار مصرف

همانطور که ذکر شد دستکش ها دارای تنوع گسترده ای هستند که افراد با توجه نوع فعالیت خود اقدام به انتخاب و استفاده از آنها خواهند نمود. اغلب افرادی که دارای مشاغل حساسی هستند، مانند کادر درمانی و پزشکی از متریال های مرغوب و با کیفیت استفاده می کنند.

مهمترین فاکتور ،پس از توجه به کیفیت کالا، قیمت مناسب محصولات خواهد بود. از این رو اغلب خریداران با توجه به موارد استفاده ی خود، اقدام به خرید این محصولات متنوع و کاربردی خواهند نمود. اغلب برندها برای سهولت در خرید مصرف کنندگان، اقدام به توزیع این محصولات با بسته بندی های مختلف خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *